Rebríček mastí na psoriázu – najlepšie masti na psoriázu v roku 2023

Hydratačná masť na psoriázu a iné problémy so suchou pokožkou je kozmetika, ktorá vám umožní zlepšiť jej stav a vzhľad za niekoľko týždňov. Charakteristickým znakom psoriatickej pokožky je jej suchosť a tendencia k podráždeniu, takže pri liečbe týchto príznakov budú ideálne prípravky určené na zvlhčenie a mazanie pokožky 🧑‍⚕️ Čo by ste mali zvážiť pri výbere masti? Je dobré, aby zakúpená kozmetika obsahovala prírodné zložky a rastlinné extrakty, ktoré sú dobrou alternatívou k steroidom používaným klasicky pri liečbe psoriázy. Použitie hydratačných mastí pomáha o.i. eliminovať rastúcu epidermu, znížiť suchosť, upokojiť zápal alebo posilniť ochrannú bariéru epidermy. Masti sú vhodné ako na suchú pokožku, tak aj na pokožku postihnutú ekzémom alebo psoriázou. Dôležité je, že tieto typy výrobkov sú dostupné bez lekárskeho predpisu 🗒️Pozrite sa na náš rebríček najlepších mastí na psoriázu na trhu!

Najlepšie masti na psoriázu – recenzie

Saint Éternité, konopná masť na psoriázu

Regeneračný účinok 10
Zjemňujúci účinok 9.8
Cena 9
Účinnosť 9.6
Konzistencia 10
Zloženie 9.9
Vstrebateľnosť 9.8
Priemerné hodnotenie: 4.87, 2817 hlasov

Text redakcie:

Recenzentky jednomyseľne vyhodnotili túto masť ako najpríjemnejšiu na použitie. Ako pripustili, masť na psoriázu Saint Éternité má nenápadný zápach, nie taký silný a "lekárenský" ako v prípade podobných výrobkov. Konzistencia vám umožňuje pohodlne pokryť choré alebo zmenené oblasti. Už po niekoľkých dňoch používania bola pokožka viditeľne zmäkčená a zvlhčená 💧 Pocit podráždenia sa výrazne znížil a zmizli zrohovatené oblasti. Masť má dobrý protizápalový účinok a lieči. Je to spôsobené zaujímavo zloženým prírodným vzorcom 🌿 , v ktorom sa bambucké maslo, obdarené mimoriadnymi regeneračnými vlastnosťami, stretáva, upokojuje konopný olej a vitamín E, známy ako vitamín mladosti. Balenie výrobku vydrží pomerne dlho, takže tu masť Saint Éternité získava body navyše za výkon.

Výhody

Saint Éternité, konopná masť na psoriázu

 • silný regeneračný účinok
 • zníženie keratózy
 • krásna vôňa
 • formulácia s prírodnými zložkami
 • optimálna konzistencia

Nevýhody

Saint Éternité, konopná masť na psoriázu

 • dostupné len na webovej stránke alebo v aplikácii Nutridome

CBG, ZEEN by Royal, konopná masť na psoriázu

Regeneračný účinok 8.3
Zjemňujúci účinok 8.2
Cena 7
Účinnosť 8.1
Konzistencia 8.1
Zloženie 8
Vstrebateľnosť 7.9
Priemerné hodnotenie: 3.97, 1609 hlasov

Text redakcie:

ZEEN by Royal CBG sme považovali za kvalitnú kozmetiku. Táto kompozícia, určená pre všetky typy pleti, sa postará o jej problematické časti 👍 Masť vytvorená z vegánskych zložiek dobre upokojuje všetky podráždenia. Už po krátkom čase používania má výrazný účinok stimulácie prirodzených regeneračných procesov pokožky. Stáva sa hladšia a pevnejšia. Testerky použili túto kozmetiku ako na škvrny, tak aj vo forme celotelového krému. Ako tvrdili, masť zanecháva pokožku jemnú a elastickú. Funguje dobre v starostlivosti o psoriatickú pokožku. Cena masti je však príliš vysoká.

Výhody

CBG, ZEEN by Royal, konopná masť na psoriázu

 • vonia príjemne
 • dobrý účinok hydratácie a regenerácie pokožky

Nevýhody

CBG, ZEEN by Royal, konopná masť na psoriázu

 • vysoká cena
 • zanecháva mastný film

Cutis, Ł Psoriáza, konopná masť na psoriázu

Regeneračný účinok 8.1
Zjemňujúci účinok 8
Cena 7.9
Účinnosť 5.9
Konzistencia 5.8
Zloženie 8.6
Vstrebateľnosť 7.8
Priemerné hodnotenie: 3.72, 1006 hlasov

Text redakcie:

Tretie miesto v našom rebríčku získala masť značky Cutis, Ł Psoriáza. Konopný olej a 20% extrakt z kanabidiolu CBD obsiahnutý v masti sú účinné látky, ktoré dobre podporujú každodennú starostlivosť o pokožku vrátane pokožky postihnutej zápalom 🔥 Masť je zvlášť indikovaná na použitie v prípade závažnejších kožných lézií, ako je psoriáza alebo atopická dermatitída. Masť podľa našich testeriek pomohla upokojiť bolesť a pálenie spojené s kožnými ochoreniami. Podráždenie a začervenanie sa znížili. Masť bola hodnotená ako dobrá ako doplnková liečba farmakologickej liečby 💊 Mínus pre svoju konzistenciu, produkt zanecháva mastný film. Recenzentky zistili, že zápach je príliš intenzívny.

Výhody

Cutis, Ł Psoriáza, konopná masť na psoriázu

 • dobrý regeneračný účinok
 • zníženie podráždenia

Nevýhody

Cutis, Ł Psoriáza, konopná masť na psoriázu

 • veľa konzervačných látok
 • lekárenská vôňa
 • zlá absorpcia, dáva mastný pocit

Cannaderm, masť Konopka pre veľmi suchú pokožku

Regeneračný účinok 6.6
Zjemňujúci účinok 7.2
Cena 7.6
Účinnosť 6.9
Konzistencia 6.2
Zloženie 8
Vstrebateľnosť 6.4
Priemerné hodnotenie: 3.5, 671 hlasov

Text redakcie:

Česká značka Cannaderm sa špecializuje na výrobu kozmetiky na báze konopného oleja Cannabis Sativa 🌿 Masť Konopka značky Cannaderm pre veľmi suchú pokožku obsahuje až 50% prospešného konopného oleja, bambuckého masla, ktoré podporuje rekonštrukciu a regeneráciu, a šalviového oleja, ktorý je veľmi užitočný pri liečbe akné, psoriázy a mykózy. Testerky ocenili prírodné zloženie produktu aj jeho cenovú dostupnosť 👍 Je však viac farmaceutický ako kozmetický a je príliš ťažko absorbovateľný.

Výhody

Cannaderm, masť Konopka pre veľmi suchú pokožku

 • užitočný pri liečbe AD a psoriázy
 • prírodné zloženie

Nevýhody

Cannaderm, masť Konopka pre veľmi suchú pokožku

 • dostupnosť skôr v zdravotníckych zariadeniach
 • zle sa vstrebáva
 • špecifická vôňa

EkaMedica, konopná masť

Regeneračný účinok 7
Zjemňujúci účinok 6
Cena 9
Účinnosť 5
Konzistencia 5.1
Zloženie 6
Vstrebateľnosť 9
Priemerné hodnotenie: 3.37, 469 hlasov

Text redakcie:

Podľa našich recenzentiek sa krémová kozmetická masť EkaMedica celkom dobre nanáša a vstrebáva. Výhodou je nízka cena, ale bohužiaľ žiadna z našich testeriek nebola z tohto produktu jednoznačne nadšená 😶 Regeneračný a hydratačný účinok bol hodnotený ako najnižší spomedzi testovaných mastí na psoriázu, nevýhodou kozmetiky je aj jej zloženie, pretože obsahuje veľa vôní a konzervačných látok. Produkt tak získava posledné miesto v našom rebríčku.

Výhody

EkaMedica, konopná masť

 • celkom prijateľná cena

Nevýhody

EkaMedica, konopná masť

 • môže zintenzívniť podráždenie
 • chemické zloženie
 • trochu príliš mastná

Autor:

Autor: Kristina Horváthová - Rebríček mastí na psoriázu – najlepšie masti na psoriázu v roku 2023 | Hodnotenie-produktov.sk

Kristina Horváthová

Kategória: Kozmetika

Rebríček mastí na psoriázu – najlepšie masti na psoriázu v roku 2023 Rebríček mastí na psoriázu – najlepšie masti na psoriázu v roku 2023 Rebríček mastí na psoriázu – najlepšie masti na psoriázu v roku 2023 Rebríček mastí na psoriázu – najlepšie masti na psoriázu v roku 2023 Rebríček mastí na psoriázu – najlepšie masti na psoriázu v roku 2023
4.72

Priemerné hodnotenie: 4.72

8450 hlasov

Pridať komentár

Váš e-mail nebude zverejnený. * Označené polia sú povinné

Uložte moje údaje, e-mail a webovú stránku do prehliadača, aby sa vyplnili pri ďalšom písaní komentára.