Rebríček čajov na trávenie – najlepšie čaje na trávenie v roku 2023

Čaje na trávenie sú obľúbeným bylinným produktom, vďaka ktorému sa zbavujeme rôznych žalúdočných neduhov a pomáhame mobilizovať telo k rýchlejším metabolickým procesom. Správne zložené zmesi rôznych rastlín a bylín pomáhajú nielen lepšie tráviť, ale aj dopĺňať našu stravu rôznymi živinami a minerálmi 💠 Čaje na trávenie sú dobré tak pre ľudí, ktorí majú radi ťažšie stráviteľnú kuchyňu, jedia mäso, ako aj pre ľudí, ktorí sú na diéte alebo majú rôzne dysfunkcie tráviaceho systému, ako je pálenie záhy alebo poruchy trávenia. Správne trávenie je rozhodujúce pre naše zdravie, a preto tráviace čaje pomáhajú udržiavať tento mimoriadne dôležitý proces v rovnováhe. V našom rebríčku sme ohodnotili o.i. zloženie a chuť 🍶 tohto typu funkčných prípravkov a účinky mesačnej kúry s každým produktom.

Najlepšie čaje na trávenie – recenzie

Oh!Tomi, Hello Slim Day, čaj na trávenie

Zlepšené trávenie 9.9
Rýchlejší metabolizmus 9.8
Bylinná kompozícia 9.8
Chuť 10
Vôňa 9.7
Zlepšená duševná pohoda 9.8
Priemerné hodnotenie: 4.92, 2605 hlasov

Text redakcie:

V našej štúdii sme produkt na trávenie Hello Slim od OH!TOMI ohodnotili ako najvyššie. Tento ovocný a bylinný recept je navrhnutý tak, aby podporoval trávenie a zároveň očisťoval. Podľa našich recenzentiek je čaj skvelým doplnkom jedla a dobrým štartom do dňa. Stimuluje 🤩, zvyšuje metabolizmus a zlepšuje celkovú pohodu. Čaj Hello Slim je mimoriadne chutný a zloženie je mimoriadne bohaté a aromatické. Obsahuje stimulujúci zelený čaj, yerba maté a guaranu. Vôňa je založená na osviežujúcej mäte, čistiacich listoch eukalyptu a sladkom ananáse s tónmi citrusových 🍊 V chuti je ovocie: jablko, šípka, ibištek, arónia, baza čierna. Testerky hodnotili tento produkt veľmi vysoko pre jeho energizujúci účinok, potlačenie chuti do jedla a fantastickú chuť. Veľké balenie stačí na 30 dní kúry, čaj je balený vo vzduchotesných vreckách, takže si ho môžete vždy vziať so sebou.

Výhody

Oh!Tomi, Hello Slim Day, čaj na trávenie

 • chutí skvele
 • stimuluje a dodáva energiu
 • má osviežujúcu vôňu
 • potláča chuť do jedla
 • urýchľuje metabolizmus
 • zlepšuje pohodu

Nevýhody

Oh!Tomi, Hello Slim Day, čaj na trávenie

 • k dispozícii len vo vybraných obchodoch

Apteo, Natura, Čaj na trávenie

Zlepšené trávenie 8.2
Rýchlejší metabolizmus 8.5
Bylinná kompozícia 7.8
Chuť 8.3
Vôňa 8.5
Zlepšená duševná pohoda 7.7
Priemerné hodnotenie: 4.09, 1489 hlasov

Text redakcie:

Tento produkt sa nám páčil pre jeho aromatické a pomerne účinné zloženie, dostupné za veľmi rozumnú cenu. V čaji Apteo Natura na trávenie tvoria sušené a drvené prísady receptúru, ktorá dobre podporuje fungovanie tráviaceho systému 👍 Mäta priaznivo pôsobí na peristaltiku čriev a pomáha v situáciách hromadenia plynov. Koriander, rasca, kôpor a harmanček majú protikŕčové a relaxačné účinky na tráviaci systém a celé telo. Čaj má upokojujúci a uvoľňujúci účinok 🙂 Mínus za potrebu piť ho niekoľkokrát denne, aby sa dosiahol uspokojivý účinok.

Výhody

Apteo, Natura, Čaj na trávenie

 • príjemná vôňa
 • chuť
 • dobre stimuluje črevá

Nevýhody

Apteo, Natura, Čaj na trávenie

 • aby ste dosiahli účinok, musíte piť niekoľkokrát denne
 • len 20 vrecúšok v balení
 • nízka účinnosť

Hempking, konopný čaj na trávenie

Zlepšené trávenie 8.3
Rýchlejší metabolizmus 8.1
Bylinná kompozícia 7.9
Chuť 7.8
Vôňa 7.7
Zlepšená duševná pohoda 7.9
Priemerné hodnotenie: 3.98, 931 hlasov

Text redakcie:

Tretie miesto v našom zozname obsadil Konopný čaj pre tráviaci systém od poľského výrobcu CBD Hempking, ktorý obsahuje prírodné konopné fytonutrienty 😎 Celá kompozícia pozostáva z ručne zbieraného a triedeného sušeného konope, paliny, vratiča a cistusu. Konope je známe svojimi priaznivými účinkami na reguláciu tráviaceho systému, m.in. stabilizuje sekréciu žalúdočnej kyseliny a ovplyvňuje črevnú motilitu. Čaj je obohatený o koreň sladkého drievka, ktorý stimuluje metabolizmus, ale bohužiaľ nie každej recenzentke sa prítomnosť tejto zložky páčila. Tráviaci produkt od značky Hempking je na treťom mieste, pretože bol hodnotený ako účinný pri podpore tráviacich procesov počas 30-dňovej kúry. Okrem toho vonia príjemne a osviežujúco.

Výhody

Hempking, konopný čaj na trávenie

 • podporuje metabolizmus a tráviace procesy
 • reguluje fungovanie gastrointestinálneho traktu

Nevýhody

Hempking, konopný čaj na trávenie

 • Nie každému chutí (sladké drievko v zložení)
 • je treba piť často
 • nepotláča chuť do jedla

Tiande, Dary Szambały, Bylinný čaj na trávenie s ománom

Zlepšené trávenie 7.9
Rýchlejší metabolizmus 8
Bylinná kompozícia 8.1
Chuť 7.1
Vôňa 7.3
Zlepšená duševná pohoda 7.4
Priemerné hodnotenie: 3.82, 620 hlasov

Text redakcie:

Zloženie tohto bylinného čaju zahŕňa rastliny zozbierané v mongolskom Altaji - jednom z posledných čistých regiónov na planéte. Balenie obsahuje 30 starostlivo zabalených vrecúšok, ktoré vám umožnia udržať bylinky dlhšie čerstvé a zabránia strate vitamínov – za to ďalšie plus ➕Počas 30-dňovej kúry naše testerky pocítili zlepšenie stavu svojich čriev a zaznamenali celkové zlepšenie vzhľadu pokožky a vlasov. Okrem prospešného a posilňujúceho ománu obsahuje formulácia vytvorená spoločnosťou Tiande aj chrumkavé lístky mäty, senna proti zápche, relaxačný harmanček, normalizujúce sladké drievko, výživné plody koriandra a šípky a čistiace ľanové semienko. Cena balenia však bola posúdená ako príliš vysoká vo vzťahu k účinkom používania 🤔 Mali by ste tiež, kvôli senne, piť nie viac ako jedno vrecúško denne.

Výhody

Tiande, Dary Szambały, Bylinný čaj na trávenie s ománom

 • urýchľuje metabolické procesy
 • odstraňuje zápchu

Nevýhody

Tiande, Dary Szambały, Bylinný čaj na trávenie s ománom

 • nie možno piť príliš často
 • príliš vysoká cena
 • nie každému sa bude páčiť sladké drievko v kompozícii

Essences, Bylinný čaj na trávenie

Zlepšené trávenie 6.7
Rýchlejší metabolizmus 7
Bylinná kompozícia 7.1
Chuť 6.5
Vôňa 8.5
Zlepšená duševná pohoda 6.7
Priemerné hodnotenie: 3.54, 434 hlasov

Text redakcie:

Štvrté miesto v našom rebríčku zaujíma zmes bylín s jemnou mätovou dochuťou značky Essences. Vyvinutá ako formulácia na podporu tráviaceho systému, ktorá sa má používať ihneď po jedle. Zloženie bylinnej zmesi, ktorá je vo forme sypaného sušeného čaju, pozostáva z listov mäty piepornej, koreňa sladkého drievka a semien feniklu, známych svojim priaznivým účinkom na fungovanie čriev 🌸 Čaj Herbata Essences na trawienie na trávenie získal pre svoju chuť nie veľmi dobré recenzie. Podľa testeriek môže byť čaj alternatívou k tradičnému čaju, ale nie v príliš veľkom množstve. Zle funguje aj vo funkčnej úlohe, po 30 dňoch používania nedáva viditeľné účinky v črevách a celom tele ani viditeľné zmeny v blahobyte.

Výhody

Essences, Bylinný čaj na trávenie

 • osviežujúca vôňa

Nevýhody

Essences, Bylinný čaj na trávenie

 • výrobok nie je balený vo vrecúškách
 • nie je veľmi chutný
 • slabý regulačný účinok
 • nedáva prospešné zmeny v blahobyte
 • chudé zloženie zmesi

Autor:

Autor: Kristina Horváthová - Rebríček čajov na trávenie – najlepšie čaje na trávenie v roku 2023

Kristina Horváthová

Kategória: Kozmetika

Rebríček čajov na trávenie – najlepšie čaje na trávenie v roku 2023 Rebríček čajov na trávenie – najlepšie čaje na trávenie v roku 2023 Rebríček čajov na trávenie – najlepšie čaje na trávenie v roku 2023 Rebríček čajov na trávenie – najlepšie čaje na trávenie v roku 2023 Rebríček čajov na trávenie – najlepšie čaje na trávenie v roku 2023
4.8

Priemerné hodnotenie: 4.8

7816 hlasov

Pridať komentár

Váš e-mail nebude zverejnený. * Označené polia sú povinné

Uložte moje údaje, e-mail a webovú stránku do prehliadača, aby sa vyplnili pri ďalšom písaní komentára.