Rebríček biotínu – najlepší biotín na vlasy 2023

Biotín, tiež známy ako vitamín H alebo B7, je dôležitý pri udržiavaní dobrého stavu vlasov, pokožky a nechtov. Biotín prispieva k normalizácii nadmernej produkcie kožného mazu, vďaka čomu sú vlasy menej mastné. Predovšetkým však biotín často pomáha zastaviť vypadávanie vlasov. Nedostatok biotínu spôsobuje vypadávanie vlasov a ak dôjde k náhlemu zhoršeniu stavu vlasov a nechtov, stojí za to skontrolovať, či príčinou nie je nedostatok biotínu. V tomto prípade môžu tablety biotínu užívané pravidelne poskytovať skvelé výsledky. Ak však problémy s vlasmi majú inú príčinu, užívanie čistého biotínu situáciu nijako nezlepší. Pri výbere biotínových doplnkov sa oplatí staviť na účinné vlasové doplnky, ktoré budú mať viacsmerný účinok. Pozrite si náš rebríček a zistite, ktorý produkt je najlepší biotín.

Najlepší biotín na vlasy – recenzie

Halier, Hairvity, doplnok výživy s biotínom na vypadávanie a rast vlasov

Účinky použitia 9.8
Rastlinné extrakty 9.7
Cena 8.6
Účinnosť 9.2
Obsah vitamínov a minerálov 9.9
Používanie 9.4
Zloženie 9.9
Priemerné hodnotenie: 4.75, 2470 hlasov

Text redakcie:

Biotínové doplnky na vlasy sú na trhu početné a ich výrobcovia sa navzájom prekonávajú, pokiaľ ide o oznámené účinky rastu a posilnenia 😉. Stojí však za to chvíľu analyzovať zloženie, najmä pokiaľ ide o doplnky. Doplnok Hairvity od spoločnosti Halier si získal srdcia našej skupiny testeriek vďaka svojmu účinnému pôsobeniu založenému na dobrom zložení, ktoré obsahuje až 20 zložiek posilňujúcich vlasy 💖. Po niekoľkých týždňoch používania je viditeľné silné zníženie vypadávania vlasov a objavuje sa množstvo baby hair! Na rozdiel od mnohých položiek, ktoré sú v súčasnosti na trhu, výrobca presne uvádza obsah jednotlivých zložiek spolu s ich koncentráciou, takže si môžeme byť istí, že tableta obsahuje presne to, čo potrebujeme. Pri pravidelnom používaní naše testerky zaznamenali viditeľné zlepšenie stavu vlasov, ktoré získali zdravší vzhľad a lepší stav 😊. Zloženie obsahuje dostatočnú dávku biotínu na pokrytie potrieb. Okrem toho existuje veľa zložiek, ktoré pomôžu v situáciách, keď samotný biotín nestačí. Hairvity môže byť tiež chválený pre vysoký obsah extraktu z prasličky, kolagénu a aminokyselín, ktoré vyživujú vlasové cibuľky - obe v dobre vstrebateľných formách 🌿. Okrem toho Hairvity obsahuje m.in množstvo vitamínov, železo, ktoré navyše podporujú stav vlasov. Takáto rafinovaná kompozícia si zaslúži prvé miesto! 👏👏👏

Výhody

Halier, Hairvity, doplnok výživy s biotínom na vypadávanie a rast vlasov

 • dopĺňa potrebu biotínu
 • cenné látky v dobre vstrebateľnej forme
 • 5 aminokyselín pre zdravé vlasy
 • štandardizovaný extrakt z prasličky roľnej
 • vitamíny a minerály v správnej dávke
 • obsahuje kolagén
 • balíček stačí na celý mesiac

Nevýhody

Halier, Hairvity, doplnok výživy s biotínom na vypadávanie a rast vlasov

 • dostupné len v aplikácii alebo na webovej stránke Nutridome

Biotebal, biotínové tablety

Účinky použitia 8.1
Rastlinné extrakty 8.4
Cena 8.7
Účinnosť 7.9
Obsah vitamínov a minerálov 6.9
Používanie 8
Zloženie 7.4
Priemerné hodnotenie: 3.96, 1412 hlasov

Text redakcie:

Biotebal je veľmi populárny liek obsahujúci veľmi vysokú dávku biotínu. V prípade jeho nedostatku sú tablety Biotebal šokovou dávkou, ktorá účinne doplní jej hladinu 💪 . Liek je založený na pôsobení tejto látky samotnej, neobsahuje žiadne ďalšie vitamíny a látky, ktoré posilňujú vlasy a pokožku 😓. Pri používaní Biotebalu by ste mali pozorovať účinky účinku, ak po maximálne dvoch mesiacoch nedôjde k zlepšeniu stavu vlasov, potom príčina vypadávania vlasov leží inde a použitie prípravku nemá zmysel. Skúsenosti našich testeriek túto tendenciu potvrdzujú. Niektorí testeri preukázali jednoznačné zlepšenie stavu vlasov, zatiaľ čo iní nemali žiadne 😉účinky. Napriek tomu, že Biotebal obsahuje zďaleka najviac biotínu medzi výrobkami v rebríčku, víťazom je Hairvity, ktorého komplexné zloženie je účinné bez ohľadu na to, či vôbec existuje nedostatok biotínu.

Výhody

Biotebal, biotínové tablety

 • veľmi vysoká dávka biotínu
 • za rozumnú cenu
 • dostupnosť

Nevýhody

Biotebal, biotínové tablety

 • je účinný len v prípade nedostatku biotínu
 • iba jedna účinná látka
 • úzky prevádzkový rozsah

Natur Produkt Pharma, Sprzypovita, výživový doplnok

Účinky použitia 8.1
Rastlinné extrakty 7.9
Cena 8.2
Účinnosť 7.7
Obsah vitamínov a minerálov 7.2
Používanie 7
Zloženie 7.9
Priemerné hodnotenie: 3.86, 882 hlasov

Text redakcie:

Sprzypovita je jedným z najpopulárnejších vlasových doplnkov v Poľsku, ktorý sa jednoznačne spája s prasličkou, hoci obsahuje aj vysokú dávku 🙂biotínu. Doplnok je široko propagovaný a rozpoznateľný. Naše testerky ho testovali na niekoľko týždňov používania podľa odporúčaní výrobcu. Účinky boli viditeľné, ale bohužiaľ celkom priemerné. Je to pravdepodobne kvôli nie veľmi rafinovanému receptu 🤨. Sprzypovita alebo Bioteval sú založené na účinku biotínu. Aj keď treba pochváliť, že ak príčinou zlého stavu vlasov bol nedostatok biotínu, účinnosť je dobrá. Výrobca nešpecifikuje štandardizáciu extraktov a kompozícia obsahuje kyselinu p-aminobenzoovú. Táto zložka nemá preukázaný účinok na vlasy a nechty. Obsiahnuté vitamíny sú na druhej strane v príliš nízkych dávkach. Preto to nie je doplnok, ktorého popularita je primeraná jeho účinnosti 😞.

Výhody

Natur Produkt Pharma, Sprzypovita, výživový doplnok

 • obsahuje biotín
 • obsahuje výťažky z prasličky roľnej a žihľavy
 • pridané vitamíny
 • dostupnosť

Nevýhody

Natur Produkt Pharma, Sprzypovita, výživový doplnok

 • obsahuje PABA, látku, ktorá nemá preukázaný účinok
 • príliš nízky obsah vitamínov
 • výrobca nešpecifikuje štandardizáciu extraktov

Anwen, Shake Your Hair, biotínový doplnok na vlasy

Účinky použitia 7.8
Rastlinné extrakty 7.3
Cena 6.9
Účinnosť 7.9
Obsah vitamínov a minerálov 7.8
Používanie 6.5
Zloženie 7.4
Priemerné hodnotenie: 3.69, 588 hlasov

Text redakcie:

Anwen Shake Your Hair je doplnok výživy patriaci značke, ktorá je spojená hlavne so šampónmi a vlasovými kondicionérmi, ktoré sa často používajú na starostlivosť o rovnováhu PEH 😉. Ponuka však zahŕňa Shake Your Hair, čo je doplnok výživy pre vlasy. Naše testerky vzali doplnok Anwen a výsledky boli dobré, ale určite nie veľkolepé. Anwen Shake Your Hair je jediný produkt v práškovej forme 👍. Má sa užívať denná dávka 12 g, predtým rozpustená vo vode. Nie je to najvhodnejšia forma a navyše je to produkt s pomerne vysokým obsahom kalórií 😓. Účinky použitia boli viditeľné na pokožke, receptúra obsahuje vysokú dávku kolagénu. Ostatné zložky, vrátane biotínu, nie sú v najvyššej koncentrácii, čo je dôvod, prečo sa Anwen nemohol zaradiť vyššie 😬.

Výhody

Anwen, Shake Your Hair, biotínový doplnok na vlasy

 • príjemná chuť
 • dobrý účinok na pokožku

Nevýhody

Anwen, Shake Your Hair, biotínový doplnok na vlasy

 • nepohodlné používanie
 • pomerne vysoká cena
 • iba kolagén je vo vysokej dávke
 • príliš málo biotínu

Kerabione, biotínový doplnok výživy na vlasy

Účinky použitia 6.9
Rastlinné extrakty 7.1
Cena 6.3
Účinnosť 7.2
Obsah vitamínov a minerálov 6.7
Používanie 7.2
Zloženie 7.2
Priemerné hodnotenie: 3.47, 412 hlasov

Text redakcie:

Kerabione patrí do série niekoľkých doplnkov a tento variant sme si vybrali do rebríčka kvôli jeho popularite na trhu 🙂. Kerabione Booster je ešte populárnejší, ale je to produkt bez biotínu a pôsobí hlavne na androgénnu alopéciu tým, že ovplyvňuje endokrinný systém. Dôrazne neodporúčame používať výrobky s takýmito účinkami bez konzultácie s lekárom. Standardný Kerabione je doplnok výživy obsahujúci sírne aminokyseliny, oxid kremičitý a vitamíny, teda zložky, ktoré podporujú stav vlasov 👍. Naše testerky hodnotili účinky ako celkom priemerné, napriek tomu, že užívali 2 tablety denne, podľa odporúčaní výrobcu. Je pravdepodobné, že účinok je spôsobený malým množstvom zložiek vrátane biotínu, ktorý má pomerne nízky obsah v zložení 😞. Cena je tiež pomerne vysoká, a preto je Kerabione na poslednom mieste. Nie je to zlá príprava, ale k dispozícii sú lepšie možnosti.

Výhody

Kerabione, biotínový doplnok výživy na vlasy

 • obsahuje sírne aminokyseliny
 • oxid kremičitý v zložení

Nevýhody

Kerabione, biotínový doplnok výživy na vlasy

 • malá dávka biotínu
 • je treba užívať 2 tablety denne
 • pomerne vysoká cena

Autor:

Autor: Kristina Horváthová - Rebríček biotínu – najlepší biotín na vlasy 2023

Kristina Horváthová

Kategória: Kozmetika

Rebríček biotínu – najlepší biotín na vlasy 2023 Rebríček biotínu – najlepší biotín na vlasy 2023 Rebríček biotínu – najlepší biotín na vlasy 2023 Rebríček biotínu – najlepší biotín na vlasy 2023 Rebríček biotínu – najlepší biotín na vlasy 2023
4.92

Priemerné hodnotenie: 4.92

7411 hlasov

Pridať komentár

Váš e-mail nebude zverejnený. * Označené polia sú povinné

Uložte moje údaje, e-mail a webovú stránku do prehliadača, aby sa vyplnili pri ďalšom písaní komentára.